29 Ağustos 2011 Pazartesi

Doğal Temizlik Hareketi Başlıyor!

YEŞİL KÖPÜK Doğal Temizlik, Güzellik ve Bakım Ürünlerini 2011 yılında üretmeye başladık. Ürünlerimizde insan ve çevre sağlığına zarar vermeyen, doğrudan doğal kaynaklardan elde ettiğimiz hammaddeleri kullanıyoruz.

YEŞİL KÖPÜK olarak kendinize ve doğaya zarar vermeden güzelliğimizi koruyabileceğimize inanıyoruz.

Ürünlerimizi belirlemede özellikle eski hekimlerin bilgilerine ve fitoterapi ilkelerine önem veriyoruz. Geleneksel kullanımları ve çağdaş araştırmaların sonuçlarını birlikte ele alarak ürün içeriklerini belirliyoruz. Sizlere Günümüz ihtiyaçlarına en doğal çözümleri sunabildiğimiz için mutluyuz.


BANYONUZDA DOĞAL KÖPÜK; SIVI SABUN VE DUŞ JELLERİ

YEŞİL KÖPÜK sıvı sabunlarında da doğaya ve insana zarar verecek hiçbir madde kullanılmıyor. Bu üründeki maddeler doğada biyolojik olarak tamamen parçalanabiliyor. Sıvı sabunlarımızda toksik maddeler SLS (Sodyum Lauryl Sülfat), nanoteknoloji ve genetik teknoloji (GDO) ürünleri kullanmadık.

Az köpürseler bile müşterilerimizin temizliğe, kendilerinin ve sevdiklerinin sağlıklarına zarar vermeden ulaşabilmelerini sağlamak bizi rahatlatıyor.


GERÇEK BİTKİ, GERÇEK HUZUR; AROMATERAPİK DOĞAL KOKULAR

Ürünlerimizdeki sabit ve uçucu yağlar Türkiye’de yine YEŞİL KÖPÜK tarafından doğal yöntemlerle üretilmektedir. Hiçbir ürünümüzde petro-kimyasallar, SLS, Titanyum Dioksit (tio2), sentetik aroma, boyar madde, hayvani yağlar ve diğer zararlı maddeler kullanmıyoruz.

Ürünlerimizde bulunan yağlar soğuk pres* yöntemi ile elde edilen uçucu aromatik yağlardır. Doğal kokuların çoğu vücuda veya kumaşa değdiği zaman en fazla 2 saat etkisini sürdürebilir. Uzun süre tazeliğini koruyan sentetik kokular ise çevreye 400’den fazla tehlikeli kimyasal yayıyor. YEŞİL KÖPÜK olarak sağlığımıza ve çevremize zarar vermeyen kaynaklarla üretim yapmayı hayata karşı temel sorumluluklarımızdan biri olduğu inancındayız.


GELENEKTEN GELEN GÜZELLİK; LAVANTA, DEFNE VE ZEYTİNYAĞI SABUNLARI !

Büyüklerimizin tek cilt bakım ürünüydü zeytinyağlı, defne yağlı ve kükürtlü doğal sabunlar. Eski insanların bugün birçoğumuzun sahip olmadığı kadar pürüzsüz ve canlı ciltleri vardı. YEŞİL KÖPÜK doğal sabunlar ile eski alışkanlıklarımızı yeniden canlandırıyor.

YEŞİL KÖPÜK katı sabunlarının tamamı soğuk proses ile üretiliyor. Düşük ısıda kaynatılan doğal yağlar, cilde yumuşaklık veren, besleyen ve canlandıran doğal bitkisel gliserini kaybetmemiş oluyor. Böylece yüksek kalitede doğal katı sabunlar elde edebiliyoruz. Katı sabunlarımız İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından incelenmiş ve doğal ürün onayı almıştır.

Ürünlerimiz özellikle hassas ciltli kişilerin, çocukların ve bebeklerinizin de güvenle kullanabileceği ürünlerdir.

Kirletmeyen, sağlıklı temizlik ve bakım için ürünlerimizi güvenle kullanabilirsiniz.


Ürünlerimizin genel özellikleri:

  • SLS (Sodyum Lauril Sülfat), TiO2 (Titanyum Dioksit), Sentetik Aroma, Sentetik Koku, GDO Ürünleri , Hayvani Yağ, Katkı Maddeleri ve Boya içermez!
  • YEŞİL KÖPÜK Lavanta Yağlı Sıvı Sabun, tüm cilt tiplerinde olduğu gibi alerjiye yatkın kişiler için de idealdir. Bebek ve çocukların kullanımı için güvenlidir.
  • Ürünlerimizde kullanılan zeytinyağı ve tüm uçucu yağlar doğrudan bitkilerden buhar damıtma yöntemiyle YEŞİL KÖPÜK tarafından Türkiye’de toplatılıp ürettirildi.


Ürünlerimize ulaşmak için : www.yesilkopuk.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...